UV fólia na okno – prečo ju zvážiť domov či do firmy?

vyblednutá podlaha a koberec spôsobené UV žiarením

17. júna 2022

Ak ste alergický na UV žiarenie alebo chcete zabrániť vyblednutiu interiéru, čítajte ďalej. Celkom iste vám pomôže UV fólia na okno.

Čo sú UV lúče?

UV lúče sú neviditeľné lúče, ktoré pochádzajú zo slnka. Sú škodlivé vo viacerých smeroch, no v rámci domácností alebo kancelárií môžu spôsobiť hlavne toto. Často sú dôvodom vyblednutia bytového textilu, nábytku, kobercov, umeleckých predmetov a rôznych ozdôb. Dokonca sa objavuje čoraz viac ľudí, ktorí sú na UV lúče alergickí a kontakt s takýmito lúčmi im spôsobuje nepríjemnú reakciu.

Čo je UV fólia?

UV fólia na okno alebo inak povedané fólia proti vyblednutiu interiéru dokáže blokovať až 99% škodlivých UV lúčov. Je to priehľadná fólia, ktorá zabráni prenikaniu UV lúčov do vášho domova, firmy, kancelárie alebo dokonca do auta. Priehľadná fólia s týmito vlastnosťami sa nanáša na vnútornú, alebo vonkajšiu stranu okna.

UV fólia na okno odráža škodlivé UV žiarenie

Kde použiť UV fóliu a aké sú jej výhody?

UV fólie sú vhodné do výkladov obchodov, hotelov, múzeí, galérií, kancelárií, ale aj do obytných domov. Nakoľko pribúdajú zákazníci, ktorí majú alergiu na UV žiarenie, priehľadnú fóliu je možné nainštalovať aj na auto. UV fólie na sklo zachovávajú výhľad a zároveň chránia interiér pred vyblednutím, čím sa predĺži životnosť vašich domácich doplnkov, umeleckých diel alebo skladových zásob.

Ktoré fólie majú UV ochranu?

Či sa jedná o protislnečné, bezpečnostné, alebo dekoračné fólie – všetky typy, ktoré inštalujeme už v základnej verzii obsahujú UV ochranu. Neváhajte sa s nami poradiť a istotne vyberieme správnu UV fóliu pre vaše okná. 

Ďalšie zaujímavosti 

Úspora energie

Úspora energie

Váš domov alebo podnik môže byť energeticky efektívnejší a nie je k tomu nutné investovať veľké peniaze. Efektívna...