Bezpečnostná fólia na okná

Zabezpečte vaše okná a výklady bezpečnostnými fóliami. Nie je možné sa úplne vyhnúť zločinu, nehode, ani počasiu, ale je možné získať ďalšiu vrstvu ochrany. Bezpečnostná fólia na okne sťažuje prieniku cez sklo tak, že drží črepiny na mieste.

Ochrana pred vlámaním

Bezpečnostné fólie fungujú aj ako mreže na okná, pretože komplikujú prerazenie sklenených výplní. Miesto rýchleho rozbitia stojí lupič pred sklom, ktoré sa nedá potichu ani rýchlo rozbiť.

Prírodné katastrofy a nehody

Bezpečnostné fólie v zároveň znižujú riziko zranenia odletujúcim rozbitým sklom v prípade, ak sa nachádzate na opačnej strane okna.

UV ochrana

Ako pri každej fólií na okná, aj bezpečnostná fólia na sklo chráni váš majetok pred UV žiarením.

Bezpečnostná fólia na sklo

Bezpečnostná fólia na okne fyzicky zosilňuje sklenené tabule (vystužuje sklo), aby predišla rozbitiu skla a v záležitosti od hrúbky fólie tvorí aj ochranu pred vlámaním. Niektoré fólie v ponuke máme aj s farebným tónovanim pre dokonalé prispôsobenie sa architektúry budovy. Viac o tom, ako funguje bezpečnostná fólia na okná a ake má ďalšie výhody sa dočítate v našom blogu.

Bezpečnostná fólia na okne miesto mreží

Ak máte obavy z vlámania do vášho domova, či firmy, bezpečnostná fólia splní vaše očakávania. V ponuke máme niekoľko hrúbok fólií, ktoré ochránia nielen váš majetok, ale aj vás osobne. Bezpečnostná fólia s hrúbkou 100 mikrónov je vhodná ako neviditeľné mreže na okná, zatiaľ čo cez bezpečnostnú fóliu s hrúbkou 300 mikrónov je takmer nemožné preniknúť.

Ochrana pred črepinami

Na základe osobitných predpisov a noriem zabezpečenia kvality musia mať niektoré budovy bezpečnostné fólie na oknách. Jedná sa najmä o budovy, ktoré majú okná smerom do ulice a zaoberajú sa potravinárskou výrobou, alebo vzdelávaním.

FAQ – Časté otázky k bezpečnostným fóliám

 

Akú zabrániť vlámaniu?

Bezpečnostná fólia dokáže zlodeja zadržať dostatočne dlho na to, aby si ho niekto všimol. S bezpečnostnu fóliou je okno zložitejšie rozbiť a vlámanie trvá dlhší čas podobne ako cez mreže na okná. Zlodeji sa neradi zdržiavajú na mieste vlámania dlhšie, ako je to potrebné. Preto sa zvyšuje pravdepodobnosť opustenia miesta činu a nepodareného vlámania.

Je bezpečnostná fólia inštalovaná z interiéru, alebo z exteriéru?

Inštalácia bezpečnostnej fólie je štandardne vykonávaná z exteriéru, ale je ju možné vykonať aj z interiéru. Ak hľadáte ešte vyššiu ochranu, fóliu je možné inštalovaž z exteriéru aj z interiéru. 

Čo je bezpečnostná fólia?

Bezpečnostná fólia je pružná fólia odolná proti rozbitiu pozostávajúca z mnohých tenkých mikro vrstiev vyrobených z polyesteru. Fólia zároveň disponuje silným lepidlom, ktoré v prípade rozbitia drží črepiny pohromade. 

Koľko stojí bezpečnostná fólia na okno?

Cena bezpečnostnej fólie na okno sa odvíja od spotreby materiálu, úrovne bezpečnosti a náročnosti montáže. Neváhajte nás kontaktovať na 0903 951 036, alebo na design@noexist.eu a cenovú ponuku vám radi čo najskôr pripravíme.

Bezpečnostné fólie v blogu