Protislnečné fólie na okná

Zrkadlové vlastnosti protislnečných fólií sú najefektívnejším prostriedkom ako sa vyhnúť prehriatemu interiéru.

Tepelná izolácia

Protislnečné fólie tepelne izolujú interiér, čím zvyšujú komfort bývania, alebo pracoviska v každom ročnom období.

UV filter

Každá protislnečná fólia obsahuje UV filter, ktorý chráni váš majetok pred znehodnotením.

Priepustnosť svetla

Piepustnosť svetla na protislnečných fóliách si môžete vybrať. Určite bude vyššia ako zatiahnuté žalúzie. 

Aké protislnečné fólie sú pre vás? 

Použitie akejkoľvek protislnečnej fólie je lepšie ako nepoužiť žiadnu. Protislnečné fólie na oknách dodávajú oknám nové vlastnosti čím zvyšujú komfort v interiéri. Nejedná sa len o zníženie teploty v interiéry počas leta, ale zároveň tepelná izolácia počas chladných mesiacov. Radi Vám preto poradíme s výberom a v krátkosti vám vysvetlíme jednotlivé možnosti.

Interiérové protislnečné fólie

Sú vhodne na okná najmä pri miernom prehrievaní interiéru a slabšom zabezpečení súkromia. Ich výhodou je cenová dostupnosť, vysoký stupeň transparentnosti a nenarúšajú vonkajší vzhľad okna. Inštalácia fólií na okná z interiéru má svoje obmedzenia ako je orientácia okna, veľkosť, zafarbenie či počet sklenených tabúľ v okne.

Exteriérové protislnečné fólie

Sú najefektívnejšou voľbou pri vyššom prehrievaní interiéru so schopnosťou zadržať až 85% tepla preneseného do interiéru cez okná. Svojimi zrkadlovýmii (reflexnými) vlastnosťami zároveň zvyšujú súkromie počas dňa v interiéri. Exteriérové fólie ponúkajú neobmedzenú inštaláciu na akýkoľvek rovný sklenený povrch.

Zrkadlová a neutrálna protislnečná fólia

Rôzne možnosti farebneho prevedenia, alebo neutrálna či zrkadlová (reflexná) zložka umožňujú fóliám dokonalo zapasovať do každej architektúry budovy. Na komerčné budovy volia zákazníci najčastejšie zrkadlové fólie so strieborným farebným tónom, no na presklenné terasy, či zimné záhrady volia zákazníci zrkadlovú fóliu s bronzovým tónom. Radi vám pomôžeme s výberom farebného odtieňa, alebo inými špecialitami, ako sú protislnečné fólie na strešné okná.

Zrkadlová fólia na okná

Najefektívnejšou ochranou interiéru pred prehriatím a zároveň zvýšením súkromia počas dňa je jednoznačne zrkadlová fólia na okná. Fólia je vyrobená tak, aby jej zrkadlová (reflexná) zložka odrazila čo najviac tepla a zároveň zabezpečila výbornú úroveň priepustnosti svetla. Znamená to, že i napriek tomu, že blokuje pohľad z exteriéru do interiéru, nebráni slnečnému svetlu prejsť cez okno do vášho interiéru.

Neutrálna fólia na okná

Jej vlastnosti sú rovnaké ako pri zrkadlovej fólii, no jej tepelný odvod nie je tak vysoko efektívny. Je ideálna najmä ak nechcete na oknách zrkadlový efekt, no i napriek tomu, chcete čo najlepší výkon z hľadiska odvodu tepla, oslnenia a UV žiarenia. Neutrálne fólie na okná sú obzvlášť vhodné do historických budov a tam, kde má architekt výhrady proti zrkadlovému (reflexnému) efektu.

FAQ – Časté otázky k protislnečným fóliám

 

Spôsobuje protislnečná fólia tmu v interiéri?

Je nepravdepodobné, že si všimnete výrazný pokles úrovne prirodzeného svetla či sa bude jednať o neutrálne fólie, alebo zrkadlové fólie. Na zatemnenie interiéru sa používajú zatemňovacie nepriehľadné a nepriesvitné fólie.

Ako chráni zrkadlová fólia moje súkromie?

Zrkadlová fólia chráni vaše súkromie tým, že cez deň nevidieť do interiéru cez okno a vy vidíte von. Okno v tomto prípade funguje ako zrkadlo. Ak je však v interiéri väčšie svetlo ako v exteriéri, fólia stráca svoj účinok. To znamená, že ak večer zasvietite svetlá v interiéri, bude vás vidieť a vy neuvidíte von. 

Zrkadlová, alebo neutrálna fólia na okno?

Čím viac zrkadlovú fóliu zvolíte, tým viac odrazí teplo do exteriéru. Zrkadlové fólie sú ideálne ak chcete znížiť teplotu v interiéri a zároveň chcete zvýšiť súkromie bez toho, aby ste zatmavili miestnosť. Zrkadlová fólia je čoraz populárnejšou nakkoľko ju je možné inštalovať na viacero typov okien.

Aká je cena protislnečnej fólie?

Necheme sa vyhovárať, ale cena realizácie je naozaj na mieru a nedá sa uřčiť bez podrobnejších informácií. Cenu tvorí samotná fólia, jej spotreba v bežných metroch a náročnosť inštalácie.

Čo potrebujete pre výpočet ceny?

1. Rozmery okien (rozmer sklenených tabúľ)
2. Koľko skiel je v okne
3. Orientácia okna na svetovú stranu
4. Fotografiu okna – potrebné pre cenu inštalácie aby sme poznali náročnosť „terénu“

Kde vykonávate inštalácie protislnečných fólií?

Protislnečné fólie inštalujeme na území celého Slovenska. 
Naše tímy na lepenie protislnečných fólií sú v Nitre a v Piešťanoch. 

Ako si objednať protislnečné fólie na okná?

Zatelefonujte nám na 0903 951 036, alebo napíšte email na design@noexist.eu.
Dohodneme si termín obhliadky, alebo nám pošlete údaje pre nacenenie (rozmery okien, počet skiel okna, orientácia podľa svetovej strany, fotografia okien)

Protislnečné fólie v blogu

Úspora energie

Úspora energie

Váš domov alebo podnik môže byť energeticky efektívnejší a nie je k tomu nutné investovať veľké peniaze. Efektívna...