Fólia na sklo výkladu: ktorá je pre vás najvhodnejšia?

Reklamná fólia na sklo výkladu

29. júna 2022

Väčšina výkladov v obchodoch je zo skla, čo prináša niekoľko pozitív, ale na druhej strane aj negatív. Sklo dokáže prepúšťať množstvo prirodzeného svetla a vie pekne presvetliť interiér obchodu. K problémom patrí prepúšťanie tepla, veľa odleskov, strata súkromia či fakt, že sklo je lákadlom pre vandalov alebo zlodejov.

Naša firma inštaluje rôzne typy okenných fólií do výkladov, aby boli spomenuté problémy minimalizované. Aké teda máte možnosti pri výbere vhodnej fólie na sklo? Poradíme vám.

Protislnečná fólia na sklo

Protislnečné fólie na sklo sa používajú na zníženie tepla a oslnenia, ale tiež ako ochrana pred vyblednutím od slnka. Množstvo slnka, ktoré vstupuje cez sklo do vnútra, vytvára oslnenie a môže spôsobiť, že predajňa bude prehriata a nepríjemne sa budú cítiť vaši zamestnanci aj zákazníci.

Zrkadlová fólia

Zrkadlové (reflexné) fólie na sklo patria k protislnečným fóliám a najvýraznejšie výrazne teplo aj oslnenie, zároveň chránia pred vyblednutím predmetov v interiéri a zvyšujú súkromie. Pri pohľade zvonka bude váš výklad vyzerať ako zrkadlo -a to v záležitosti, aký druh reflexie si zvolíte. Okoloidúci tak nebudú vedieť, čo sa deje vo vnútri. Výhodou je, že ľudia nachádzajúci sa v interiéri budú mať naďalej výhľad von.

Dekoračná nepriehľadná fólia na sklo

Dekoračné nepriehľadné fólie na sklo sa hodia pre tých, ktorým maximálne záleží na súkromí. Takáto fólia bráni vo výhľade ľuďom, ktorí sú vonku, ale rovnako tým, ktorí sa nachádzajú vo vnútri budovy. Pri dekoratívnych fóliách máte na výber veľa možností. K dispozícii sú kreatívne riešenia alebo nepriehľadné fólie s efektom pieskového skla.

Reklamný polep na výklad

Reklamné polepy na výklady sú azda najobľúbenejšie pre komerčné priestory s výkladom do exteriéru. Reklamné fólie sú dierkované fólie, ktoré sú potlačené grafikou podľa jednotného dizajnu prevádzky a z vnútra je vidieť von. Majú slabšiu UV stabilitu, no tento nedostatok je možné riešiť odolnou UV lamináciou, ktorá chráni grafiku pred menším chemickým a mechanickým poškodením. V reklamných polepoch sme jednotka, neváhajte nás kontaktovať aj v tomto segmente.

Bezpečnostná fólia na sklo

Sklo pôsobí krehko a preto je častým cieľom rôznych vandalov. Bezpečnostné fólie na sklo však vedia bezpečnosť zvýšiť, pretože sklenený povrch spevňujú a rozbité sklo držia pohromade. Znižuje sa tým riziko poranenia osôb. Spevnené sklo zároveň sťažuje vandalovi preniknúť do interiéru. Zároveň je to ochrana pred črepinami.

Ak si nie ste istí, aká fólia bude pre vás najvhodnejšia, obráťte sa na nás. Naši profesionálne vyškolení pracovníci vám radi a ochotne poradia.

Ďalšie zaujímavosti 

Úspora energie

Úspora energie

Váš domov alebo podnik môže byť energeticky efektívnejší a nie je k tomu nutné investovať veľké peniaze. Efektívna...