Úspora energie

Úspora energie a zelená domácnosť

29. júna 2022

Váš domov alebo podnik môže byť energeticky efektívnejší a nie je k tomu nutné investovať veľké peniaze. Efektívna úspora energie, to sú aj fólie na okná, ktoré sú podstatne lacnejšie ako výmena celých okien za okná nové s efektívnymi vlastnosťami podobnými protislnečným fóliám. Okenné fólie sa tak stávajú vhodným riešením pre úsporu elektrickej energie.

Ako znížiť spotrebu energie

Okná do domu sú často očami a dušou domu. Avšak ak nemajú dostatočné vlastnosti, dokážu cez leto prehrievať interiér a cez zimu zle izolovať. Energeticky úsporné okenné fólie sa vedia prispôsobiť počasiu, vďaka čomu máte pohodlie aj úsporu energie po celý rok. Vhodná povrchová úprava dokáže regulovať slnečné žiarenie a znížiť spotrebu elektrickej energie tým, že v lete odráža teplo a v zime zas toto teplo udržiava. Či už si dáte takúto fóliu nainštalovať v dome alebo vo firme, ušetríte na vykurovaní, cez leto na elektrickej energií z klimatizácie a budete sa cítiť omnoho komfortnejšie.

Úspora energie sa prejaví ihneď po nainštalovaní fólie, keď sa termostat klimatizácie konečne vypne a klimatizácia bude len jemným vánkom dochladzovať váš interiér. Fólií na okná je mnoho druhov, no najefektívnejšie a najpredávanejšie sú exteriérové zrkadlové fólie, ktoré sú v rôznych reflexných prevedeniach. Čím je reflexné (zrkadlové) prevedenie silnejšie, tým je fólia tmavšia.

Najbledšia zrkadlová fólia dokáže prepúšťať dostatok prirodzeného svetla a jej inštalácia vám nezmení exkluzivitu presvetleného bývania či pracoviska. Najtmavšia zrkadlová fólia je často zvolená do miestností, ktoré majú okná a musia byť chladené ako sú napríklad serverovne. O niečo bledšie fólie sú zasa vhodné do presklených prevádzok ako sú fitnescentrá, či kancelárske priestory. Podstatné je však to, že fólia vám nebráni vo výhľade von. Navyše odráža 99% UV žiarenia a chráni tým vaše vybavenie v interiéri pred vyblednutím.

Ak vám ide o zníženie spotreby elektrickej energie, obráťte sa na nás a my vám poradíme najvhodnejšiu fóliu na okná.

Úspora energie

Naša firma ponúka energeticky účinné fólie na okná, ktoré vám pomôžu znížiť vašu uhlíkovú stopu a zároveň znížiť náklady. Energeticky účinné fólie dodávame v rôznych povrchových úpravách a farebných odtieňoch.

K výhodám týchto fólií patrí:

  • úspora elektrickej energie
  • zníženie vnútornej teploty cez leto
  • zníženie tepelných strát cez zimu
  • regulácia tepla a oslnenia
  • zníženie uhlíkovej stopy
  • bez nutnosti špeciálnej údržby
  • možnosť inštalácie z vnútornej a vonkajšej strany
  • k dispozícii viaceré varianty

Ak chcete, aby bola vaša úspora energie čo najefektívnejšia, obráťte sa na nás a my vám poradíme najvhodnejšiu fóliu na okná.

Ďalšie zaujímavosti