Fólie na okná môžu zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti

Protislnečné fólie na okná a žena sediaca na parapete

28. júna 2022

Náklady na energie stúpajú zo dňa na deň a pri kúpe nehnuteľnosti sa kupujúci čoraz viac zajímajú o spotrebu energií. Ako v tejto dobe pomôžu fólie na okná? Vďaka nim stúpne hodnota vášho domu, bytu či komerčnej nehnuteľnosti. Čítajte ďalej.

Podľa prieskumu Národnej asociácie staviteľov domov (NAHB) v USA, ktorý sa konal minulý rok (3/2021), je väčšina kupujúcich ochotná priplatiť si za nehnuteľnosť, ktorá má nižšie ročné náklady na energie.

Rastie počet zákazníkov hľadajúcich nehnuteľnosť s vlastnosťami, ktoré sú úspornejšie a zároveň ekologického charakteru. Piesku NAHB tiež zistil, že vyše 50% kupujúcich sa zaujíma o udržateľné zdroje a takmer 33% realitných kancelárií potvrdilo, že sa v minulom roku zaoberali kúpou, alebo predajom nehnuteľnosti so „zelenými“ alebo ekologickými prvkami.

Ak porovnáme náklady rodinného domu, ktorého fólie na okná sú profesionálne nainštalované, s nehnuteľnosťou bez fólií, jednoznačne vychádza, že dom s fóliami na oknách má nižšie náklady. Je to vďaka tomu, že protislnečna fólia na okne dokáže cez leto regulovať teplo zo slnečného žiarenia odrážaním lúčov, čím vzniká nezanedbateľná úspora na chladení klimatizáciou. V chladných zimných mesiacoch zasa dodá oknu väčšie izolačné vlastnosti svojou hrúbkou. Na exteriérovej časti okna zachytáva odrazené lúče a zohrieva exteriérovú sklenenú tabuľu dvojskla. Kontaktujte nás a pošleme Vám vzorku na vyskúšanie – urobte si jednoduchý test, ktorý si viete spraviť v ktoromkoľvek ročnom období.

O koľko znížia fólie na okná spotrebu energie?

Profesionálne nainštalované protislnečné fólie na okná s jedno, alebo dvojitým sklom môžu znížiť spotrebu energie až o 30%, pričom náklady na inštaláciu môžu byť o 91,5% nižšie ako pri inštalácií nových okien.

Protislnečné fólie na okná regulujú slnečné žiarenie a môžu blokovať až 80% tepelného žiarenia prichádzajúceho cez sklo do budovy, čím znížia tepelné zaťaženie klimatizačného systému a znížia tak náklady na energiu.

Čo dokáže protislnečná fólia na okne?

Protislnečná fólia na okná zohráva dôležitú úlohu pri energetickej účinnosti vašej nehnuteľnosti. Inštaluje sa priamo na sklenený povrch a energiu, ktorá prechádza cez sklo, odráža alebo pohlcuje. Znižuje teda teplo, ktoré vstupuje do vnútorného priestoru z vonka. Ako sme už spomínali, v chladných mesiacoch je to naopak. Fólia na okná má tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré bránia únikom tepla z interiéru.

Ďalšou výhodou fólie na okná je zníženie prechodu UV žiarenia až o 99%. UV žiarenie prechádzajúce cez okno bez fólie prispieva k vyblednutiu podláh, záclon a nábytku.

Obyvatelia budovy dokážu pocítiť nainštalovanie okennej fólie okamžite. Zníži sa teplota v miestnosti aj nepríjemné oslnenie, čo zvyšuje komfort a produktivitu.

Ak svoju nehnuteľnosť nepredávate, je určite rozumné nechať si nainštalovať protislnečnú fóliu  na okná, aby ste znížili účet za energie a mohli využívať svoje priestory komfortnejšie. V prípade ak chcete zvýšiť aj svoje bezpečie, odporúčame bezpečnostné fólie na okná a dvere. Ak si chcete svoje bývanie alebo kanceláriu skrášliť, sú tu pre vás dekoračné nepriehľadné fólie na sklo.

Vybrať správne fólie na okná je pre nás hračka, preto nás neváhajte kontaktovať, radi vám poradíme. U nás máte na výber z protislnečných zrkadlových, neutrálnych, ale a dekoračných aj bezpečnostných fólií. Zvýšte hodnotu vášho bytu, domu či firmy a cíťte sa príjemnejšie.

Ďalšie zaujímavosti 

Úspora energie

Úspora energie

Váš domov alebo podnik môže byť energeticky efektívnejší a nie je k tomu nutné investovať veľké peniaze. Efektívna...