Protislnečné fólie na strešné okná – Čo by ste o nich mali vedieť?

Protislnečná fólia na strešné okná

17. júna 2022

Mnoho domov aj kancelárskych budov má strešné okná, práve tie dodávajú budove zaujímavý architektonický nádych. K najväčším výhodám patrí, že prepúšťajú veľa prirodzeného svetla. Rovnako však prepúšťajú teplo a oslnenie. Inštalácia fólií na strešné okná je náročnejšia a závisí od použitého materiálu a odbornosti pracovníkov. Naša firma inštaluje protislnečné fólie na strešné okná, preto si môžete byť istí, že fólie budú nainštalované správne.

Výhody strešnej fólie na okno

Protislnečné fólie na strešné okná sa inštalujú podobne ako fólie na zvislé okná. Fólia sa nanáša priamo na povrch skla. Je navrhnutá tak, aby dokázala blokovať slnečné teplo aj svetlo. Strešná fólia blokuje až 99% UVA a UVB lúčov, 63% slnečného tepla a 62% slnečného žiarenia – samozrejme záleží od vašej osobnej preferencie. Vďaka týmto fóliám a profesionálnej inštalácii bude vo vašich priestoroch príjemná teplota a pohodlie.

Rôzne možnosti tónovania strešných okien

Vedieť, z čoho sú vaše strešné okná vyrobené, je dôležité. Od toho sa bude odvíjať, akú fóliu je možné bezpečne použiť. Niektoré strešné okná sú vyrobené z plexiskla. Ak sú však strešné okná zo skla, je možné použiť štandardné fólie. Pri plexisklových oknách však bežná fólia dobre nepriľne a je nutné použiť špeciálnu fóliu na plexisklo.

Inštaláciu protislnečných fólií na strešné okná by ste mali vždy zveriť odborníkom. Nielen z bezpečnostného hľadiska, ale aj preto, aby fólie čo najdlhšie vydržali. Ak máte strešné okná, nie je nič jednoduchšie ako sa nám ozvať, my vám radi poradíme a vytvoríme cenovú ponuku. Pomôžeme vám s výberom vhodnej fólie a rovnako s jej inštaláciou.

Ďalšie zaujímavosti 

Úspora energie

Úspora energie

Váš domov alebo podnik môže byť energeticky efektívnejší a nie je k tomu nutné investovať veľké peniaze. Efektívna...